Czy latem kleszczy jest mniej?
Autor Wiadomość
Tilas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 153
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 0
Post: #1
Czy latem kleszczy jest mniej?
Zastanawiam się, czy podczas największych upałów jest mniejsze ryzyko złapania kleszcza. Czy wysokie temperatury im przeszkadzają?
Wczoraj 07:14 PM
Find Quote
Serlia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Czy latem kleszczy jest mniej?
Tak, w pewnym stopniu. W lipcu i sierpniu, szczególnie podczas upałów połączonych z suszą, aktywność kleszczy może przejściowo spadać. Pajęczaki źle znoszą wysoką temperaturę przy niskiej wilgotności i chowają się głębiej w ściółce. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie całkowicie znika. W wilgotnych i zacienionych miejscach, takich jak lasy mieszane, zarośla czy okolice zbiorników wodnych, kleszcze mogą być aktywne przez całe lato. Po kilku deszczowych dniach ich aktywność zwykle ponownie wzrasta. Po więcej informacji w przedmiotowym temacie zapraszam tu: https://pogotowiekleszczowe.pl/artykuly/...ie-konczy/

Oliwa zawsze na wierzch wyjdzie
Wczoraj 07:14 PM
Website Find Quote


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy:

Reklama:

wypożyczalnia samochodów zabrze

kancelaria notarialna katowice