FAIL SHOW
Czy latem kleszczy jest mniej? - Wersja do druku

+- FAIL SHOW (https://www.failshow.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-14.html)
+--- Dział: Off Topic (/forum-16.html)
+--- Wątek: Czy latem kleszczy jest mniej? (/thread-294.html)



Czy latem kleszczy jest mniej? - Tilas - Wczoraj 07:14 PM

Zastanawiam się, czy podczas największych upałów jest mniejsze ryzyko złapania kleszcza. Czy wysokie temperatury im przeszkadzają?


RE: Czy latem kleszczy jest mniej? - Serlia - Wczoraj 07:14 PM

Tak, w pewnym stopniu. W lipcu i sierpniu, szczególnie podczas upałów połączonych z suszą, aktywność kleszczy może przejściowo spadać. Pajęczaki źle znoszą wysoką temperaturę przy niskiej wilgotności i chowają się głębiej w ściółce. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie całkowicie znika. W wilgotnych i zacienionych miejscach, takich jak lasy mieszane, zarośla czy okolice zbiorników wodnych, kleszcze mogą być aktywne przez całe lato. Po kilku deszczowych dniach ich aktywność zwykle ponownie wzrasta. Po więcej informacji w przedmiotowym temacie zapraszam tu: https://pogotowiekleszczowe.pl/artykuly/kiedy-zaczyna-sie-sezon-kleszczowy-w-polsce-i-kiedy-sie-konczy/